Sprawny ploter, który rzadko trafia do serwisu ploterów HP

Konserwacja plotera zmniejsza ryzyko serwisu ploterów HP

naprawa ploterówCykliczne czyszczenie plotera jest niezwykle ważne, ponieważ ważne jest to, aby wszystkie podzespoły naszego  plotera utrzymać w czystości. Wpływa to nie tylko na jakość wydruku, ale przyczyni się do tego, że awaryjność plotera będzie niższa. Jeśli już wyczyściliśmy głowicę plotera i elementy leżące w ścisłym jej sąsiedztwie, to nie możemy zapominać o czyszczeniu wycieraczki głowicy. Z jaką częstotliwością czyścić wycieraczkę głowicy? To zależy od potrzeby. Wyczyścić ją należy wtedy gdy zauważymy fizyczne zabrudzenia na wycieraczce lub w jej sąsiedztwie.  W innym przypadku ploter powinien trafić do profesjonalnego serwisu ploterów w Poznaniu, gdzie będzie odpowiednio potraktowany i zajmą się nim fachowcy. Jak się ma profesjonalny serwis ploterów HP do żywotności sprzętu ? O tym i o innych kwestiach napiszemy w dalszej części artykułu…

Serwis ploterów wydłuża żywotność i zmniejsza przestoje

Warto sobie w tym miejscu odpowiedzieć do czego służy wycieraczka głowicy w ploterze. Ma ona za zadanie przede wszystkim zbierać zabrudzenia, głównie atramentem z głowicy plotera. Jeśli wycieraczka będzie zabrudzona, to jakość wydruku z plotera nie będzie dobra. Wówczas mamy dwie możliwości – albo wezwać serwis ploterów HP z Poznania albo poczekać do najbliższej naprawy czy konserwacji plotera i poprosic o wyczyszczenie stacji serwisowej plotera.
Jak ją wyczyścić? Na początku należy się upewnić, że w trakcie czyszczenia ploter nie jest w trybie druku. Następnie należy wejść do Menu plotera do zakładki CR Maintenance (Menu > Setup > CRMaintenance > Start > Enter. Wówczas karetka plotera automatycznie przesunie się na lewo,a na wyświetlaczu pojawi się komunikat: End.
Ważną sprawą jest, aby przy całej tej operacji nie dotykać głowic plotera gołymi palcami. Tłuszcz i inne zanieczyszczenia znajdujące się na palcach rąk mogą źle wpłynąć na efektywność czyszczenia głowicy przez wycieraczkę. Do czyszczenia należy używać patyczków czyszczących i tylko płynu specjalistycznego do danego rodzaju atramentu.
Nie możemy w żadnym razie używać wody, gdyż może ona uszkodzić dysze głowic, a wtedy będzie potrzebny serwis ploterów HP, który doskonale wie jak radzić sobie w podobnych sytuacjach

Czyszczenie ssawki stacji serwisowej plotera

Serwis ploterów HP to temat rzeka. O nim też nie możemy zapominać. Częstotliwość jej czyszczenia, to raz lub dwa razy w tygodniu, chyba że zajdzie potrzeba częstszego czyszczenia. Jeśli zauważymy na ssawce lub w jej okolicy zabrudzenia, to znaczy, że trzeba ją wyczyścić.
Procedura czyszczenia wygląda w następujący sposób:

Należy się upewnić, że w trakcie czyszczenia ploter nie jest w trybie
druku. Należy wejść do Menu plotera do zakładki CR Maintenance (Menu > Setup > CR Maintenance > Start > Enter. Karetka plotera po tej komendzie automatycznie przesunie się na lewo, a na wyświetlaczu pojawi się komunikat: End.
Tu również należy do czyszczenia ssawki wykorzystać patyczki czyszczące oraz płyn czyszczący, zgodny z używanymi atramentami. Czyścić należy boczne, gumowe elementy ssawki. Służą one do ochrony głowicy przed niekontrolowanym dostępem powietrza. Ewentualne zabrudzenia znajdujące się na gumowych częściach ssawek, uniemożliwiają dokładne przyleganie ssawki do dolnej powierzchni głowicy. Czyszczenie ich więc jest bardzo ważne, tak samo jak naprawa plotera.

Posted in Serwis Ploterów HP z Poznania and tagged , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.