Kalibracja obrazu ploterów

Kalibracja obrazu ploterów – naprawa ploterów HP

Każde szanujące się gabinety projektowe posiadają takie narzędzia jak ploter, które to w bieżących czasach o wiele ułatwia pracę projektanta. Ploter to zaawansowane narzędzie drukujące, jakie od czasu do czasu potrzebuje wspomożenia profesjonalnego serwisu urządzeń drukujących.Wszelka ingerencja w ploter osoby niebiegłej i nie znającej się na tajnikach tego urządzenia, to niemalże nikczemność, albowiem ogół w niedalekiej przyszłości odzwierciedla się na formie wydruku. Wskazane jest toteż zadbać o wsparcie fachowe spółki zajmującej się renowacją ploterów, ponieważ tylko dobrze skalibrowany ploter nie będzie nam stanowił pustych linii wydruków zarówno w kierunku poziomym, jak i w pionie.

Regulacja, zwana również wzorcowaniem jest to poprawne nastawienie osi X jak i Y, tak żeby uzyskać wzorcowy wydruk. W toku kalibracji plotera rozlokowane są również kartridże drukujące oraz cylinder transferowy. We wcześniejszych prototypach np.: ploter HP DJ 450 wzorcowanie wykonywało się na specjalnej foli prześwitującej, zaś w nowszych narzędziach np. Ploter HP DesignJet Z3200, wzorcowanie wykonuje się sama po każdej wymianie kartridży.W ploterach nowej generacji regulację można także wykonać na zawołanie – naciskając właściwą funkcję w menu.

Profesjonalny serwis ploterów ma obowiązek kalibrację plotera wykonać po każdej interwencji serwisowej, nawet gdyby była to tylko zmiana paska napędzającego w ploterze lub wymiana rolki transferowej. Ważne jest to, że aby osiągnąć kapitalny wydruk, to wzorcowanie plotera powinno się wykonywać w zasadzie dla wszelkiego typu papieru.
Podczas kalibracji plotera jest skonstruowany plik atrybutu modelu wydruku (PMP) obejmujący dane kalibracyjne.

Posted in serwisu ploterów HP and tagged , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.