Co zbudować żeby stanowiło odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 zdolne?

Przywracanie danych z macierzy RAID Bliższe spojrzenie na odzyskiwanie danych z macierzy RAID

photo

Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Przywracanie danych z macierzy RAID Przed omówieniem znaczenia odzyskiwania RAID dla systemu Mac OS X, ważne jest, aby najpierw zrozumieć, co to jest wszystko o? Dla niewtajemniczonych, RAID to skrót od redundantne i równoległe. W istocie jest to zdolność do dwóch lub więcej systemów komputerowych do pracy ze wspólnego zasobu, który nie ma zduplikowanych elementów. Istnieje kilka różnych typów Raid, takich jak Fibre Channel, iSCSI, Fibre Channel over Ethernet (FCoE) lub tryb równoległy. Dwie ostatnie formy Raid są mniej popularne i wymagają dodatkowego sprzętu do funkcjonowania komputerów.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 priorytet.

Jeśli używasz systemów operacyjnych Windows, najprawdopodobniej zostały przedstawione z opcją, aby zainicjować odzyskiwanie RAID oprogramowania, gdy system wykryje błąd zapisu w jednym z dysków. Błąd ten będzie zazwyczaj wyświetlany jako kod błędu, który jest specyficzny dla dysku, który próbujesz odzyskać dane. Aby określić, który dysk musi być ukierunkowane w tym przypadku, kliknij na dyski i wyświetlić błąd. W większości systemów można również dwukrotnie kliknąć dyski, aby wyświetlić szczegółowe informacje dotyczące tego konkretnego dysku. Należy pamiętać, że w przypadku macierzy Raid opartych na kanale Fibre Channel system operacyjny obsługuje tylko jeden port fizyczny, natomiast macierze Raid typu iSCSI i FCoE wykorzystują dwa porty.

Co zrobić by odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 było skuteczne?

Jeśli komputer z systemem Mac OS X jest skonfigurowany do korzystania z iSCSI lub FCoE Raid konfiguracji, proces konfiguracji macierzy będzie dość proste. Wystarczy postępować zgodnie z monitami wyświetlanymi na ekranie, aby określić liczbę dysków, które będą zawarte w macierzy RAID i wybrać urządzenie hosta do podłączenia. Jedną z podstawowych różnic między iSCSI i FCoE Raid procedur odzyskiwania danych jest to, że iSCSI wymaga połączenia sieciowego TCP/IP, podczas gdy FCoE wymaga połączenia z siecią lokalną (LAN).

Zanim dasz do przywracanie danych z macierzy RAID 0,1

Gdy cel iSCSI został ustanowiony, reszta procedury inicjowania i wykonywania udanej operacji odzyskiwania danych raid staje się bardzo prosta. Operacje odzyskiwania danych iSCSI zazwyczaj rozpoczynają się od sprawdzenia, czy wszystkie niezbędne sterowniki iSCSI są zainstalowane na komputerze, który będzie wykonywał operację masowego odzyskiwania danych. Jeśli zauważysz, że istnieją urządzenia iSCSI, które nie działają lub że sterowniki dla tych urządzeń są uszkodzone, to może to wskazywać na poważniejszy problem, który musi być rozwiązany przed kontynuowaniem. Wystarczy otworzyć Menedżera urządzeń i upewnić się, że wszystkie niezbędne urządzenia są wymienione i że są one zasilane i działają prawidłowo.

Jeśli korzystasz z jednej z licznych platform Linux OS, masz do wyboru wiele różnych opcji konfiguracji sprzętu pamięci masowej – macierzy Raid. W zależności od dostępnych rozwiązań open source oraz sposobu wykorzystania nośników pamięci przez użytkownika, istnieje szeroki wachlarz opcji. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie wyboru najbardziej odpowiedniego rozwiązania Raid dla danej aplikacji jest określenie poziomu wymagań dotyczących przechowywania danych. Ogólnie rzecz biorąc, im większa ilość danych, tym większa przepustowość wymagana do zapewnienia odpowiedniej ilości pamięci dla konfiguracji RAID i powiązanych urządzeń. Ponadto, im wyższa prędkość urządzenia pamięci masowej, tym większy wpływ na ogólną wydajność systemu RAID.

Po określeniu ilości pamięci masowej, dysków i prędkości magistrali potrzebnych do obsługi infrastruktury, można przejść do określenia liczby dysków, formatów dysków i rozmiarów bloków, które będą wykorzystywane w danym medium pamięci masowej. W większości przypadków pojedynczy dysk twardy jest często najbardziej pożądaną konfiguracją do przechowywania danych, a typ najazdu jest projektowany pod kątem optymalnej wydajności. Jednym z najważniejszych aspektów systemu Raid jest możliwość zarządzania pulą operacji we/wy (I/O pooling), która występuje podczas transferu danych. Celem wdrożenia redundantnej pamięci masowej i dystrybucji obciążenia jest zmniejszenie prawdopodobieństwa awarii jednego lub więcej dysków fizycznych podczas wykonywania zadań wymagających dużej ilości danych, takich jak uruchamianie systemu HD i aplikacji. Aby zminimalizować prawdopodobieństwo awarii dysku, w konfiguracji Raid zawsze uwzględnia się kilka nadmiarowych zestawów dysków.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 firma godna polecenia.

Jedną z podstawowych funkcji systemu Raid jest funkcja automatycznego przełączania, która ma na celu optymalizację wykorzystania dostępnej przestrzeni poprzez zapewnienie płynnej migracji z jednego dysku na drugi. Zastosowanie cienkiego wolumenu Raid jest również bardzo przydatne w przypadku odzyskiwania danych z macierzy nadmiarowych dysków. Możliwość odzyskiwania danych po awarii wielu dysków w konfiguracji redundantnej jest bardzo korzystna, gdy potrzebny jest dodatkowy obszar pamięci masowej do przechowywania rosnących plików.

Dla organizacji, które w dużym stopniu polegają na danych na poziomie przedsiębiorstwa, bezpieczeństwo jest niezwykle istotną kwestią. Obejmuje to użycie szyfrowania danych, w tym SSL, VPN oraz ochronę antywirusową. W przypadku stosowania rozwiązań Raid do ochrony danych wrażliwych, często uwzględnia się dodatkowe funkcje monitorowania i raportowania, które mają na celu wykrywanie i ograniczanie potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa danych, takich jak awarie dysków, przerwy w dostawie prądu i uszkodzenie danych. Dodatkowo, rozwiązania ochrony danych klasy korporacyjnej zawierają funkcje, które pozwalają użytkownikom na łatwe określanie i wykonywanie rozwiązań awaryjnych oraz automatyczne wdrażanie i zarządzanie politykami awaryjnymi.

Posted in Przywracanie danych z macierzy RAID and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.